remont łazienki

remont łazienki

Remont łazienki jest jednym z najbardziej wymagających przedsięwzięć, które można wykonać w domu. Jego koszty są zazwyczaj największe, co jest następstwem konieczności wymiany wielu rodzajów instalacji, jak również stosowania odpowiednich rozwiązań. W łazience zbiera się bardzo dużo wilgoci, musi więc być odpowiednio zabezpieczona, by nie pojawiła si tam pleśń, jak również by wyposażenie łazienki mogło prawidłowo funkcjonować. W przypadku źle wykonanych łazienek spotkać się można z częstymi zwarciami w instalacji elektrycznej, jak również uszkodzeniom różnego rodzaju sprzętów, takich jak chociażby suszarki czy prostownice do włosów. Dużym wydatkiem są także płytki łazienkowe.

Od czego zacząć przygotowania do remontu?
Pierwszym krokiem powinno być dokładne zaprojektowanie łazienki. Jeżeli nie wymieniamy mebli i wyposażenia takiego jak chociażby pralka, to pracę mamy znacząco ułatwioną. Jeżeli chcemy jednak łazienkę niejako stworzyć od nowa, potrzebne będzie DOKŁADNE wymiarowanie. Tutaj na pomyłki nie ma miejsca, zważywszy na fakt, iż w większości przypadków łazienki są małych rozmiarów i wszystko musi być odpowiednio zagospodarowane, każdy centymetr kwadratowy powierzchni ma swoje przeznaczenie. Trzeba jednak mieć świadomość, iż płytki mogą mieć różną grubość, dlatego też trzeba ten czynnik brać pod uwagę. Znamy przypadki, gdy poprzednie płytki łazienkowe kładzione były na bardzo cienkiej warstwie kleju, nowe natomiast były w sposób prawidłowy przymocowane, przez co długość jednej ze ścian zmniejszyła się o prawie 5 cm. Może się to nie wydawać sporo, jednakże w przypadku niewielkich łazienek to dużo. Tu każdy centymetr decyduje o tym, czy uda się zmieścić daną szafkę, sedes czy też kabinę prysznicową, lub też wannę.

Wiedząc, jaką dysponujemy przestrzenią, możemy dobrać płytki łazienkowe. Tutaj bardzo ważna jest kwestia kolorystyki. Od dawna odchodzi się od ciemnych kolorów, one nadają się tylko do łazienek naprawdę dużych, o powierzchni większej niż 12-15 metrów kwadratowych. Dominuje jasna kolorystyka, połączona z różnym wzornictwem. Na podłodze najlepszym rozwiązaniem jest położenie większych płytek, o wymiarze nie mniejszym niż 30×30 cm, na ściany zaś wystarczą standardowe płytki. Trzeba je dobrać także pod kątem oświetlenia. Im jest intensywniejsze, tym lepiej będzie się światło odbijało od jasnych kafli.

CATEGORIES
Share This
OLDER POST

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )