Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna

Istnieje wiele sposobów na dotarcie do szerszego grona odbiorców. Jednym z takich rozwiązań jest reklama zewnętrzna. Niezależnie od tego, czy jest to oklejenie witryn, szyld, potykacze czy też flagi – wykorzystanie tego typu nośnika reklamy musi być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Rodzaj reklamy powinien odpowiadać charakterowi reklamowanego obiektu lub też usługi. Nieadekwatny wybór nośnika nie będzie niczym innym, jak nieefektywnym przepaleniem środków przeznaczonych na cele marketingowe. Proszę sobie wyobrazić placówkę bankową, gdzie jedyną informacją jest tylko szyld i to w dodatku niewielkich rozmiarów. Identyfikacja firmowa powinna być eksponowana w sposób możliwie najszerszy, co pozwala również na budowanie świadomości marki. Klienci często nie korzystają z usług lub produktów firm, które w jakiś sposób im w pamięci nie zapadły.

Jakie więc rozwiązania warto wybrać? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Postaramy się omówić różnego rodzaju sposoby reklamy, uwzględniając ich specyfikacje.

Oklejenie witryn. Wydawać by się mogło, iż jest to sposób najbardziej uniwersalny. Ciężko jest jednak się z tym zgodzić, mając odpowiednie doświadczenie marketingowe. Taka reklama musi być odpowiednio wyeksponowana. Oszklona przestrzeń powinna być odpowiednich rozmiarów, by przekaz reklamowy były czytelny. Rozwiązanie te nie pasuje do miejsc, gdzie występują wąskie oszklenia. Na małej przestrzeni trudno jest przygotować odpowiednią reklamę, mającą nie tylko zachęcić do skorzystania z produktu czy też usługi, lecz także spełniającą obowiązek informacyjny (w przypadku niektórych produktów i usług, jak ma to miejsce w przypadku usług finansowych, telekomunikacyjnych czy też środków farmakologicznych).

Potykacze są dobrym rozwiązaniem, gdy chcemy przedstawić najświeższą ofertę. Tyczy się to głównie drobnych sklepów, piekarni jak również obiektów małej gastronomii. Nie sprawdzi się to dobrze w przypadku dużych obiektów handlowych czy też placówek bankowych. Wynika to z faktu, iż nie ma tam możliwości na odpowiednie wyeksponowanie przekazu, czasem taka reklama wygląda wręcz komicznie, co przynosi odwrotny skutek do zamierzonego.

Flagi reklamowe – doskonale podkreślają prestiż danego obiektu. Niezależnie od tego, czy jest to profesjonalny sklep, zakład fryzjerski czy też placówka bankowa – ten przekaz dociera do potencjalnych klientów najdokładniej. Dlaczego? Bo znajduje się niemalże ciągle w ruchu, targany podmuchami wiatru. Łatwiej jest nam zapamiętać to, co się rusza, bo przyciąga to nasz wzrok. Flagi reklamowe wykonane przez profesjonalne firmy doskonale spełniają swoją rolę. Nie stanowią one dużego wydatku w budżecie marketingowym, koszty ich bieżącego utrzymania również nie są duże. Warto więc zainwestować w ten typ reklamy.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )