Paintball

Paintball

Jest dyscyplina sportu, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Jest to rzecz jasna paintball. Polega ona na trafieniu zawodnika przeciwnej drużyny przy użyciu syntetycznej kulki z farbą. Sport ten wymaga przede wszystkim sprytu. Pojedynki często odbywają się na dużych przestrzeniach, gdzie należy przede wszystkim przeciwnika wytropić i „upolować”, samemu nie dając się złapać. Jest to wbrew pozorom sport bezpieczny, pod warunkiem, iż przestrzega się absolutnych podstaw bezpieczeństwa. Każdy z zawodników musi posiadać maskę na twarz, chroniącą również oczy. Zakazane jest również strzelanie w głowę z bliskiej odległości. Teoretycznie każdy z zawodników ma równe szanse, lecz posiadając odpowiednie doświadczenie szansę na sukces zwiększają się. Chodzi tu przede wszystkim o lepsze wyczucie markerów, czyli pistoletów strzelającymi kulkami z farbą. Wiedząc, jak lecą kulki, można poprawiać swoją skuteczność. Strzelanie na oślep może sprawić, iż opróżnimy cały zbiorniczek z kulkami i zdradzimy swoją pozycję, samemu wystawiając się na cel.

Jak więc zacząć swoją przygodę z tym sportem? W sieci łatwo można znaleźć grupy osób uprawiających ten sport. Wiadomo, że nie ma sensu od razu kupować całego sprzętu, zawsze ktoś byłby w stanie coś wypożyczyć za symboliczną opłatą, by móc się przekonać do tego sportu. Pierwszymi niepowodzeniami nie ma się co zrażać, gdyż bardziej doświadczeni gracze mają doświadczenie w maskowaniu i cichym poruszaniu się. Trzeba też określić na starcie każdej gry, czy dopuszczalne jest tzw. „campienie”, czyli przebywanie w jednym miejscu w bezruchu i polowanie na przeciwników niczym „duch”. Określenie to wzięło się z czasów gry w Counter Strike, gdzie osoby „czające się” nazywano „camperami”. Zasady gry zawsze są precyzyjnie określone, przy czym jednym z ważniejszych elementów są zasady fair play, zasady bezpieczeństwa i zasady sygnalizowania trafienia. Jeżeli gracz zostaje trafiony to nie udaje, że nic mu nie jest, tylko symbolizuje trafienie w umówiony sposób i wraca do ustalonego uprzednio punktu wyjściowego. Zwyczajowo może to być chusta na głowie w określonym kolorze lub przepaska na ręku.

Jeżeli uda się nam wciągnąć w ten sport to trzeba będzie zadbać o odpowiedni asortyment. Sam marker to tylko część sukcesu. Potrzebne są środki do jego czyszczenia, gdyż zasychająca farba potrafi negatywnie wpływać na sprzęt. Trzeba także uzupełniać pojemniki ze sprężonym gazem, a także kupować kulki z farbą. Warto więc zawczasu dowiedzieć się, która hurtownia paintballowa posiada najkorzystniejsze oferty cenowe w stosunku do jakości. Nie warto kupować to co najtańsze, gdyż może się to szybko zemścić. W przypadku kulek może zdarzyć się to, że będą same pękały, bez czynnika zewnętrznego. Może to się stać zarówno w czasie przygotowań do rozgrywki, lecz także podczas transportu lub co gorsza – podczas przechowywania w domu.

CATEGORIES
Share This

COMMENTS

Wordpress (0)
Disqus (0 )